:: Chorwacja Holiday Navigator ::
zdjęcia

Kraj i ludzie
»
Home
»
Chorwacja w skrócie
»
Podróżowanie
»
Informacje praktyczne
»
Koszty utrzymania
»
Kuchnia
»
Święta państwowe
»
Ambasady

Turystyka
»
Aktywny wypoczynek
»
Archipelag Brijuni
»
Istria
»
Kvarner
»
Chorwacja Centralna
»
Dalmacja
»
Dubrownik
»
Makarska
»
Zagrzeb
»
Wyspy
»
Słowniczek


Pani szuka Pana

 

Podróżowanie

Jak dotrzeć?  
Do Chorwacji dotrzeć można drogą powietrzną - z Polski do Zagrzebia bezpośrednie linie latają jedynie z Warszawy, z innych miast konieczna będzie przesiadka np. we Frankfurcie lub Budapeszcie. Polska nie ma bezpośredniego kolejowego połączenia z Chorwacją. Najkorzystniejsza jest przesiadka w Budapeszcie lub w Wiedniu.
Istnieją bezpośrednie regularne połączenia autobusowe prywatnych biur turystycznych (w większych miastach) z Chorwacją. Jednak chyba najbardziej ekonomicznym środkiem transportu pozostaje własny samochód, zwłaszcza, jeśli podróżuje nim kilka osób.

Na terenie Chorwacji

Podróżowanie po Chorwacji jest bezpieczne z wyjątkiem terenów wschodnich, zajętych niegdyś przez Serbów. Tam bowiem wciąż napotkać można na pozostawione wśród opuszczonych ruin domostw miny. Sieć komunikacyjna zarówno kolejowa, jak i autobusowa jest dobrze rozwinięta, jednak podróżując na wybrzeże lepiej jest wybrać autobus, którym można dotrzeć prawie do każdej miejscowości. Pomiędzy Zagrzebiem a ważniejszymi ośrodkami kursują samoloty Croatia Airlines. Główne lotniska znajdują się w Zagrzebiu, Splicie, Dubrovniku i w Puli, mniejsze w Rijece (na wyspie Krk) w Zadarze, w Bracu i Osijeku.

Prom
To doskonała możliwość podróżowania wzdłuż wybrzeża chorwackiego. Istnieje wiele międzynarodowych i lokalnych linii promowych, które łączą nadbrzeżne miasta z wyspami. Istnieje także możliwość podróżowania promem z Chorwacji do Włoch: dostępne połączenia to Ancona-Split, Ancona-Zadar, Bari-Dubrownik. Pomiędzy wybrzeżem i wyspami kursują również statki pasażerskie. Częstotliwość połączeń zwiększa się w sezonie letnim, pomiędzy 28 maja a 30 września. Największą siecią obsługującą promy jest Jadrolinija
http://www.jadrolinija.hr/


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Chorwacja .net © holidaynavigator.com 2004- 2019
Niniejsza strona nie jest powiązana z oficjalnym przedstawicielstwem Chorwacji.